Hobbystycznie o Modelarstwie, Modelach Plastikowych

02.07-03.07 Świętokrzyski Festiwal Modeli Redukcyjnych

Już w najbliższy weekend wielka feta dla każdego zapalonego modelarza, bowiem w Kielcach, dokładnie w Wojewódzkim Domu Kultury odbędzie się 4-ty Świętokrzyski Festiwal Modeli Redukcyjnych. Ponad pół tysiąca modeli będzie można oglądać i dokonywać własnej oceny. Prawdziwe nagrody przyzna jury.

Festiwal jest otwarty dla wszystkich modelarzy, którzy chcą zaprezentować swoje prace. Udostępniono rejestrację online, ale jeżeli ktoś nie zdąży na elektroniczne zgłoszenie, może dokonać go osobiście w dniu wydarzenia na miejscu.

Organizatorzy przygotowali miejsce dla ponad setki uczestników z Polski oraz zagranicy. Rywalizacja podzielona jest na klasy i kategorie wiekowe. Jury wybierze i wyróżni najlepsze prace wg metody czeskiej, dlatego precyzja wykonania jest bardzo ważna. Nagrody będą nawiązywać do najlepszych pilotów z I wojny światowej. I choć impreza nie ma tematu przewodniego to będzie nieco korespondować z wydarzeniami pierwszej wojny światowej.

Fani wojskowych modeli, ciężki pojazdów, czołgów czy samolotów powinni być wniebowzięci. Wystawę będzie można oglądać w sobotę do 15:30, a w niedzielę do 13:00. W godzinach popołudniowych zostaną wręczone nagrody.

019-swietokrzyski-festiwal-modeli-redukcyjnych-132918

Do festiwalu po raz pierwszy zostaną dopuszczone modele kartonowe, które są bardzo pracochłonne. Z resztą występ w takiej imprezie wymaga wielkich przygotowań. Modelarzy najpierw przygotowują dokumentację dotyczącą wybranego modelu, potem kolekcjonują farby, przybory i inne elementy pozwalające na jak najwierniejsze odtworzenie modelu. Niektórzy przyznają, że stworzenie takiego modelu zabiera nawet kilka miesięcy życia.

Zostanie także przygotowana giełda modelarska.

Świętokrzyskie Stowarzyszenie Modelarzy Redukcyjnych jest współorganizatorem imprezy.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s