Hobbystycznie o Modelarstwie, Modelach Plastikowych

Jak zorganizować czas wolny dla Modelarza?

Jak zorganizować czas wolny dla Modelarza? To bardzo proste i mamy na to aż trzy sposoby! Pierwszy z nich to organizowanie wspólnych warsztatów modelarskich w szkolnych lub kościelnych świetlicach, miejskich domach kultury lub ośrodkach kształcenia młodzieży. Na takich zajęciach można poznać innych fanów naszego hobby, a przy okazji podpatrzeć technikę pracy oraz zapoznać się z profesjonalnym sprzętem modelarskim. Warsztaty modelarskie nie tylko łączą pokolenia, ale bardzo często zarażają swoją pozytywną energią także osoby postronne. Klejenie modeli bowiem to nie tylko relaksująca czynność, ale także wyżycie kreatywne i artystyczne, pokaz sprawności manualnej oraz koncepcyjnej.

ro.com.pl

ro.com.pl

Drugim pomysłem na kreatywne wykorzystanie czasu wolnego każdego modelarza to zaproszenie do wspólnej gry. Miłośnicy strategii i modelowania z pewnością słyszeli już o grze Warhammer 40 000, która łączy zamiłowanie do tworzenia modeli oraz zapędy taktyczne do opracowywania własnych strategii. Najpierw trzeba poskładać modele, którymi potem będziemy się posługiwać w rozgrywce. Takie eventy organizuje np. Konrad Maśnicki z grupy MKF Tawerna. Ostatni z nich odbył się w marcu tego roku w Płocku, w Spółdzielczym Domu Kultury. Swoje przybycie potwierdzili modelarze z Warszawy czy Torunia. Co więcej, nie trzeba było być mistrzem w Warhammer 40 000 by przystąpić do zabawy. Organizatorzy z chęcią tłumaczyli zasady gry i wtajemniczali w strategiczny świat Warhammer. Wstęp był oczywiście wolny.

Trzecim i ostatnim na dziś pomysłem na czas wolny dla każdego modelarza jest wyprawa na tor modelarza, gdzie bez problemu można przetestować swoje prace. Takie miejsca bardzo często powstają w ramach budżetu obywatelskiego. Budowę największego toru modelarskiego w Polsce zapowiedziało właśnie miasto Nowy Sącz i zamierza na ten cel przeznaczyć blisko 200 tys. zł. Wg planu zmodernizowane zostanie boisko asfaltowe, na którym powstanie profesjonalny tor dla modeli samochodów elektrycznych i spalinowych. Dzięki temu ośrodek sportowy MOSiR w dzielnicy Zawada będzie zgodny z wymogami Europejskiego Stowarzyszenia Modeli Sterowanych Radiowo, umożliwi to organizację zawodów ogólnopolskich oraz międzynarodowych.

Klub Modelarski FELGA z Nowego Sącza istnieje od 30 lat i odnosi znakomite wyniki na imprezach dedykowanych temu sportowi, dlatego nie wniesiono żadnych zastrzeżeń do lokalizacji całej inwestycji (początkowo środki miały zostać przeznaczone na budowę wodnego placu zabaw).

A Wy  Modelarze, jakie macie pomysły na spędzanie wolnego czasu?

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s