Hobbystycznie o Modelarstwie, Modelach Plastikowych

Modelarstwo pływające

Na naszym blogu poruszaliśmy już kwestie wszystkich rodzajów modelarstwa oprócz jednego, trudnego i wymagającego modelarstwa pływającego. W Ornecie w czerwcu zebrała się elita specjalistów w tej dziedzinie, dzięki czemu mogliśmy oglądać te wodne cuda na żywo.

62 Polskie Mistrzostwa Modeli Redukcyjnych

19 czerwca w Ornecie odbyły się Polskie Mistrzostwa Modeli Redukcyjnych, to już 62 edycja tej imprezy – o raz kolejny odbyły się zawody modeli pływających. O miano najlepszego modelarza w tej dziedzinie ubiegało się w tym roku niemal 70 zawodników z Polski i ze świata. Mówimy o tym składzie uczestników, że była to elita ponieważ zawody prezentowały niezwykle wysoki poziom, a i sami rywale nie przyjechali z jednym modelem na osobę. Ponad 160 modeli pływających cieszyło uwagę widzów i było inspiracją dla tych, którzy dopiero się uczą modelować.

Modele pływające

Wśród modeli można było rozpoznać konkretne modele rosyjskich okrętów wojennych, torpedowce oraz żagłowki czy kutry spod polskiej bandery. Bez względu na rozmiar każdy wystawiony model był dopracowany i wykończony. Gratka dla prawdziwych koneserów. Prawdziwą furorę zrobił rosyjski okręt wojenny z czasów Rewolucji Październikowej. Wystawa w części OSiR cieszyła się niesłabnącym powodzeniem. Atrakcją dla gości była także wodna inscenizacja akcji ratowniczej odgrywana przez jednostki straży pożarnej. Modele pływają dzięki wmontowanym silniczkom elektrycznym, ale w przypadku żaglówek siłą napędową jest wyłącznie wiatr. Takie zachowanie naturalnego sposobu poruszania sprawia, że cały pokaz był nie tylko zachwycający, ale także bardzo efektowny.

Niestety należy liczyć się z tym, że koszt wyprodukowania jednego modelu to kilkaset złotych. Dobra zabawa oraz duma z wykonanej pracy jest jednak bezcenna.

Miły akcent podczas zawodów?
Całej imprezie towarzyszyło także ślubowanie modelarzy juniorów, którzy być może również załapią bakcyla, a następnie będą zdobywać trofea na kolejnych zawodach.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s