Hobbystycznie o Modelarstwie, Modelach Plastikowych

Kalendarz najbliższych imprez modelarskich – I połowa 2015 roku

Jest coś pięknego w modelarstwie, co sprawia, że każdy fan tej atrakcji stara się jeszcze bardziej doskonalić swój warsztat i poprawić modele, które wyszły spod jego ręki. Duża ilość imprez branżowych oraz konferencji, eventów i pokazów umożliwia na bieżąco weryfikacje swoich umiejętności. Dodatkowo można podziwiać prace mistrzów w tej dziedzinie, wysłuchać ciekawych prelekcji i dowiedzieć się o nowościach.

Przygotowaliśmy dla Was kalendarz imprez modelarskich i bardzo się cieszymy, że tyle będzie się działo w 2015 roku. Często bierzecie udział w takich spotkaniach, a może sami wystawiacie na nich swoje prace? Jesteśmy bardzo ciekawi jakie macie podejście do tego typu wydarzeń modelarskich.

Imprezy Modelarskie w 2015 roku

21 luty będzie mieć miejsce wystawa modelarska w Złotowie. Tamtejsze Centrum Aktywności Społecznej zaprasza na wystawę, zostanie wybrany najlepszy model oraz kolekcja wyróżniająca się na tle innych.

14-15 marca w Bytomiu odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Plastikowych Modeli Redukcyjnych – prawie 1200 modeli do zobaczenia, dodatkowo odbędą się także warsztaty modelarskie z praktycznymi poradami dla początkujących modelarzy oraz giełda modelarska. Hala na Skarpie w Bytomiu czeka nie tylko na hobbystów ale także na całe rodziny – bo nie od dziś wiadomo, że modelarstwo to świetna zabawa dla wszystkich.

14 marca odbędą się także Otwarte Modelarskie Zawody Szybowcowe „Smyki na Start” w Orzyszu. Będzie można na miejscu zbudować swój model i wystawić go w konkursie. Do zabawy zaproszone są dzieciaki wraz z członkami rodzin. Na miejscu czeka wiele atrakcji i zabaw.

W 3 weekend marca odbędzie się także Międzyszkolny Konkurs Modeli Redukcyjnych w Nowym Tomyślu. To już XI edycja tej imprezy, dlatego wszystkich fanów modeli redukcyjnych zapraszamy do Dębicy już 20 marca.

Dla fanów modeli kartonowych również coś mamy. W Oświęcimiu od 10 do 12 kwietnia odbędzie się Konkurs modeli z papieru. Odbędą się także pokazy tej sztuki, wystawy całych kolekcji oraz warsztaty dla chętnych do zgłębienia tajników trudnej i wymagającej dziedziny modelarstwa.

Maj i czerwiec to czas konkursów, wystaw i festiwali. 22-24 maja w Wilnie odbędzie się VII Międzynarodowy Konkurs Modelarski. Natomiast w Polsce w Radomiu, Wrocławiu i Elblągu odbędą się imprezy skupiające wielkich fanów modelarstwa. W Radomiu odbędzie się XVIII Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych, we Wrocławiu V Kaszubski Festiwal Modelarski a w Elblągu druga edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Modelarskiego.

Reklamy

One response

  1. „Sezon” modelarski ruszył pełną parą. Imprez, zawodów i pikników modelarskich jest coraz więcej. Może warto pomyśleć nad drugą częścią tego wpisu z kalendarzem imprez na kolejne miesiące. Przydałoby się takie jedno miejsce z opisem najbliższych imprez 🙂

    Maj 18, 2015 o 1:49 pm

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s