Hobbystycznie o Modelarstwie, Modelach Plastikowych

Młodzi modelarze z klubu „Combat”

Modelarstwo nie jest popularną formą rozrywki młodych osób. Przeważnie zajmują się nim stateczni panowie z wąsem, którzy z rozrzewnieniem wspominają swoje pierwsze sukcesy modelarskie. Pasją do tego hobby zaraził ich dziadek lub ojciec, który również kultywował tego rodzaju sztukę. Tym bardziej cieszą nas informacje o powstaniu nowego klubu modelarskiego czy zrzeszenia przy lokalnych domach kultury, które rozprzestrzeniają tę piękną sztukę dalej.

Modelarnia COMBAT

Modelarnia „Combat” funkcjonuję już od niemal 35 lat. Ostatni rok był dla niej niezwykle udany. Słychać o niej sporo, ponieważ jest bardzo aktywna i bierze udział wielu imprezach modelarskich w kraju i za granicą. Tylko w ostatnim roku wychowankowie tego klubu zdobyli ponad 400 medali, kilkadziesiąt pucharów i nagród specjalnych. Marek Wantowski, który jest opiekunem chełmżyńskich modelarzy za największy sukces modelarni uważa trofea przywieziona z Wilna, gdzie „Combat” został uhonorowany aż 28 medalami. Właśnie na Litwie zostały także docenione modele wagonu pancernego oraz pojazdu bojowego wykonane przez Joanne Wantowską i Szymona Gruźlowskiego.

Obecnie do klubu należy 20 modelarzy specjalizujących się w modelarstwie redukcyjnym. Aż 13 z nich jest juniorami, ale równocześnie skrupulatnymi adeptami tej ciężkiej sztuki. Pasja do historii oraz techniki pozwala im rozwijać się i poprawiać manualne zdolności. Dzięki temu każdy nowy model jest doskonalszy i bardziej precyzyjny. W pracowni pracuje się przy jednym dużym stole, zrzeszeni klubowicze mogą się zatem uczyć od siebie, wymieniać doświadczeniami oraz pomagać sobie w trudnych momentach. Lekcja historii i patriotyzmu to wartości dodane, które wynosi się ze wspólnych zajęć.

W przyszłym roku klub „Combat” obchodzi 35 lecie swojego istnienia. Z tej okazji na pewno zostanie przygotowana uroczystość połączona z wystawą prac. Trzeba śledzić wydarzenia i harmonogram imprez modelarskich w 2015 roku by ni przegapić tego wydarzenia. Z pewnością będzie tam na co popatrzeć.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s