Hobbystycznie o Modelarstwie, Modelach Plastikowych

Złoto dla Polaka w Mistrzostwach Świata Modeli Kosmicznych

Kolejny przykład na to, że prawdziwa pasja, zaszczepiona już w dzieciństwie oraz niesamowite zdolności manualne są ojcami sukcesu. Mamy przyjemność ogłosić, że pierwsze miejsce oraz złoty medal na Mistrzostwach Świata Modeli Kosmicznych, które rozgrywały się w Bułgarii zwyciężył Patryk Sadowski. 18 letni modelarz pochodzi ze Świdnika i jak sam mówi, pasją do modelarstwa zaraził go dziadek już dekadę temu.
patryk
Polski licealista ma już doświadczenie w podobnych konkursach, bierze w nich udział od początku swojej przygody z modelarstwem. Upodobał sobie w szczególności modele do sklejania: rakietowe oraz kosmiczne. Od 2011 roku ma swoje miejsce w kadrze narodowej, gdzie zajmuje się modelami wysokościowymi, rakietami ze spadochronami, rakietoplanami czy wiropłatami.

Mistrzostwa odbywały się w Kaspichem w Bułgarii pod koniec sierpnia 2014 roku. Patryk Sadowski dzięki uzyskaniu wcześniej tytułów Mistrza i II wicemistrza Polski uzyskał pozytwną punktację i to właśnie jego modele zostały zaprezentowane podczas imprezy w Bułgarii. W swojej konkurencji pokonał reprezentantów 20 innych krajów i uzyskał złoto w klasie rakietoplanów. Dzięki tak wysokiej punktacji kadra narodowa uzyskała tytuł I wicemistrza w tej klasie. Polska drużyna wygrała również konkurs w klasie rakiet czasowych z taśmą, gdzie ostatecznie uplasowała się z tytułem II wicemistrza.

Kluczem do sukcesu chłopaka nie była tylko ogormna pasja którą wyniósł z domu (oprócz dziadka, modelarstwem zajmuje się także mama Patryka), ale także ogromne zdolności manualne i szeroka wiedza z fizyki oraz matematyki.

Przed startem w tego typu mistrzostwach należy sprawdzić warunki meteorologiczne oraz sprowadzić najlepsze gatunkowo materiały. Tylko dzięki temu można mieć pewność, że model rakiety odpowiednio będzie się zachowywał. Można zarejsetrować dwa modele, którymi trzeba odbyć 3 loty. Bardzo ważne jest późniejsze odzyskanie rakiety. Zdarzają się jednak przypadki, że jest to niemożliwe. Dlatego oprócz umiejętności fizyko-matematycznych, także geograficznych, przydają się po prostu sprawne nogi.

Patrykowi serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w następnych konkurencjach.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s