Hobbystycznie o Modelarstwie, Modelach Plastikowych

II Festiwal Modelarski w Ornecie – już 6-7.09.2014

ro.com.pl

ro.com.pl

Całkiem przypadkiem trafiliśmy na audycję Radia Olsztyn „Dziecinada”. Ten niedzielny program ma na celu promocję ciekawych zajęć dedykowanych dzieciom. Można dowiedzieć się w nim gdzie warto pojechać na wycieczkę, posłuchać o miejscach godnych odwiedzenia oraz zwiedzenia. Gościem jednego z odcinków był Jarosław Leoniec, który jest pasjonatem modeli pływających. Opowiedział on o zróżnicowaniu poszczególnych modeli, zaprezentował przyniesiony do studia model oraz zaprosił wszystkich słuchaczy na II Festiwal Modelarski w Ornecie. A właśnie o tym festiwalu będzie dzisiaj mowa.

II Festiwal Modelarski w Ornecie

Festiwal odbędzie się w pierwszy wrześniowy weekend, dokładnie 6-7 września w Ornecie.

Współpraca z dwoma lokalnymi szkołami podstawowymi pozwoliła nie tylko na organizację festiwalu, ale także utworzenie grup dzieci i młodzieży oraz przeprowadzenie wspólnych warsztatów modelarskich. Zajęcia odbyły się już w lutym tego roku, były prowadzone przez instruktorów modelarstwa i miały na celu zainteresowanie młodzieży taką formą spędzania wolnego czasu.

Gościem specjalnym imprezy był niewątpliwie Maciej Bedyński, który od ponad 30 lat zajmuje się hobbystycznie modelarstwem i w swojej kolekcji zgormadził już modele pancerników, samolotówcz czy też postaci. Jego opowieści przyciągnęły uwagę wielu słuchaczy.

Obecnie trwają przygotowania do II Festiwalu, którego organizatorem jest OSiR oraz MDK W Ornecie. Cała impreza odbędzie się na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Sportowej 7. Konkurencje zostały podzielone wg kategorii wiekowej. I tak odpowiednio dla grupy Juniorów zaliczają się osoby, które nie ukończyły 16 roku życia, a do grupy Seniorów – modelarze powyżej 16 lat.

Modele, które będą oceniane to w dużym skrócie: samoloty, śmigłowce, artyleria w szerokim tego słowa znaczeniu, pojazdy kołowe oraz gąsiennicowe, figurki, budowle, pojazdy cywilne, lotnictwo kartonowe oraz statki, okręty, pojazdy morskie.

Każdy z uczestników powinnien dostarczyć materiał dokumentacyjny dotyczący tworzenia modelu, w tym historię egzemplarza, fotografie przedstawiające etapy budowy, barwne plansze oraz opis przeróbek. Jeżeli obiekt byl eksploatowany to przyda się również opis eksploatacji.

ro.com.pl

ro.com.pl

Do głównych celów konkursu należy popularyzacja modelarstwa jako formy spędzania wolnego czasu, zainteresowanie dzieci i młodzieży nauką, techniką i historią związaną z poszczególnymi modelami oraz promowanie wychowania politechnicznego. Promocja Ornetu, jako regionu Warmii godnego odwiedzenia jest wartością dodaną, ale również bardzo cenną.

Organizatorzy zapraszają wszystkich chetnych do udziału w tegorocznej imprezie.

Reklamy

One response

  1. Fajnie, że i dziewczyny garnki się do modelarstwa 🙂

    Sierpień 4, 2015 o 4:34 am

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s