Hobbystycznie o Modelarstwie, Modelach Plastikowych

Słów klika o XI Międzynarodowym Festiwalu Plastikowych Modeli Redukcyjnych w Bytomiu

Modelarstwo, choć przez wielu uważane za niszowe hobby w Polsce ma się całkiem dobrze i stale się rozwija. Dla pasjonatów tego relaksującego zajęcia organizowane są targi, imprezy czy festiwale. Od początku roku zapaleni modelarze mogli uczestniczyć w co najmniej 12 zorganizowanych imprezach czy konkursach w kraju lub za granicą. Tylko w minionym miesiącu byliśmy świadkiem wspaniałej wystawy w Wiedniu pt. GoModeling 2014, XI Międzynarodowego Festiwalu Plastikowych Modeli Redukcyjnych Bytom ’14, konkursu modelarskiego JUNIOR w Świdnicy lub Modellbauausstellung w Furth. Kwiecień zapowiada się równie interesująco ponieważ równocześnie w pierwszy weekend tego miesiąca odbędą się wystawy w Sztokholmie – Modelexpo 08-Open, III Model Show we Wrocławiu oraz Mistrzostwa Polski Naviga w Oleśnicy. Wszystkich chętnych zapraszamy do skorzystania z okazji oraz wybrania się na którąkolwiek z tych imprez. Naprawdę warto.

Słów klika o XI Międzynarodowym Festiwalu Plastikowych Modeli Redukcyjnych w Bytomiu

Impreza odbyła się na Hali Sportowej „Na Skarpie” gdzie wstęp mieli wszyscy modelarze – festiwal miał charakter otwarty i zawitali na niego modelarze indywidualni oraz zrzeszone kluby modelarskie z całego kraju oraz zza granicy. Ocenie podlegały modele wykonane z polistyrenu, żywicy poliuterynowej oraz metalowe. Do konkursu mogły być także dopuszczone modele, które w latach poprzednich otrzymały wyróżnienia. Nagrody przyznawano w każdej grupie wiekowej: młodzików, juniorów oraz seniorów.

Kryterium oceny podlegał nie tylko efekt końcowy, ale także prace przygotowawcze – można było zyskać dodatkowe punkty przedstawiając dokumentacje fotograficzną z przebiegu prac nad modelem. Oceniana była zgodność z oryginałem, precyzja wykonania, studium trudności modelu oraz sposób malowania. Nie bez znaczenia był także wkład własny.

Modele samolotów oraz ogólnie technika wojskowa zdominowały konkurs.

Ostatecznie w Hali na Skarpie mogliśmy podziwiać modele ponad 542 wystawców, w sumie było to 1312 eksponatów złożonych własnymi rękoma. Do Bytomia zjechali modelarze z Czech, Słowacji, Niemiec, Wielkiej Brytanii czy Hiszpanii.

Organizatorami byli: UKS Karb oraz MDK Nr 2, IPMS Polska, IPMS Silesia, OSiR Bytom, 16 Drużyna Harcerska „NIEPOKONANI”, 26 Drużyna Harcerska im. A. Małkowskiego „LEŚNI”

298739_1394992185_1e9e_p

Fot. Piotr A. Jeleń

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s