Hobbystycznie o Modelarstwie, Modelach Plastikowych

Ostatni hit marketingu – kartonowe modele 3D

kartonowy model 3d

Coraz mniej rzeczy nas zaskakuje, coraz mniej rzeczy przyciąga naszą uwagę. Jesteśmy rozżaleni rozpasaniem różnego rodzaju reklam, najczęściej reagujemy na nie gniewem, znudzeniem, ignorancją przekazu. Dlatego marketingowcy starają się to zmienić i dotychczasowy, niemal pejoratywny obraz kampanii reklamowych usiłują przekuć w coś zabawnego, przyciągającego, a wręcz wciągającego.

Panaceum na całe zło reklamowe okazały się być kartonowe modele 3D, które pomagają marce wzbudzić uczucia sympatii, zainteresować odbiorców oraz wciągnąć w swojego rodzaju grę. I tak firmy prześcigają się w zaadaptowaniu tego pomysłu w swoich kampaniach. Prekursorem okazała się korporacja farmaceutyczna, która wraz z wypuszczeniem serii leków odpornościowych, dokładnie tranu wraz z opakowaniami dodawała swoim klientom kartonowe rybki do składania. Każdy egzemplarz był inny, przedstawiał inny gatunek, producent tranu odniósł spektakularny sukces pod względem sprzedaży ponieważ nie jeden konsument dał się złapać na uzbieranie całej kolekcji morskich zwierzątek. Dodatkowym atutem zabawy była możliwość pomalowania kartonowych rybek nadając im niepowtarzalnego i unikalnego charakteru. Czy może być coś lepszego niż manualny i plastyczny rozwój dziecka, wsparty popijaniem zdrowego tranu? Odpowiedź nasuwa się sama.

Podkreślanie dodatkowych atutów takich rozwiązań jak sprzyjanie ekologii, recykling, duża liczba rozwiązań to wartości dodane samej firmy, które pozytywnie wpływają na odbiór marki.

Oprócz tego koszty samej akcji nie są wielkie, ponieważ jak powszechnie wiadomo karton to popularny materiał, można z niego zrobić dosłownie wszystko, dodatkowo jest tani i łatwo dostępny. Dosłownie raj dla marketingowców, zobaczymy jak zostanie wykorzystany.

kartonowy model 3d

Reklamy

One response

  1. Ja tam jestem bardziej przekonana do tradycyjnych modeli 😉 bałabym się, że dziecko szybko zniszczy model

    Styczeń 29, 2014 o 1:13 pm

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s