Hobbystycznie o Modelarstwie, Modelach Plastikowych

Modelarstwo ciężarowe

Zajmowanie się modelarstwem w hobbistycznym ujęciu daje szerokie pole do popisu ludziom, którzy interesują się motoryzacją i ogólnie środkami transportu. Najbardziej popularne jest modelarstwo rc, nie mniej jednak fani sklejania modeli przedstawiających kolejki, samoloty czy okręty dzielnie bronią i rozwijają swoje ulubione gałęzie tej pięknej sztuki. Ostatnio do tego zacnego grona kategorii dołączyła kolejna specjalizacja, a mowa tu o modelarstwie ciężarowym. Modelarze zafascynowani tirami i ciężarówkami z pasją planują odtworzenie ich modeli w mniejszej skali, mogą się już także pochwalić całkiem sporą kolekcją, bowiem firmy zajmujące się produkowaniem modeli już od dawna odpowiadają na ich zapytania i spełniają oczekiwania, wypuszczając kolejne serie ciekawych samochodów do sklejania.

Na co musi zwrócić uwagę początkujący modelarz ciężarowy?

Czy to modealrzowi ciężarowemu, czy też innemu początkującemu zalecamy przede wszystkim zachowanie cierpliwości oraz precyzyjne, staranne składanie poszczególnych elementów. Klejenie ramy, kabiny czy silnika nie jest łatwą czynnością, wymaga skupienia i niewątpliwie umiejętności manualnych. Warto pamiętać także o złotej zasadzie każdego modelarza, która brzmi: jeżeli model ma zachwycać i dobrze się prezentować, to trzeba nad nim sporo popracować.

mini truck

Kto robi modele ciężarowe?

Godne polecenia są egzemplarze wyknywane prze firmę Revell oraz Italeri. Obydwie stawiają na wysoką jakość poszczególnych części, przez co elementy są ładnie spasowane, a same czynności modelarskie są już czystą przyjemnością. Liazy czy Tatry – czechosłowackie produkcje, są trudno dostępne, ale też gorsze jakościowo, więc nie warto sobie nimi zaprzątać głowy.

Kupując konkretny model można zwrócić uwagę, czy wybieramy ciężarówkę z otwieranymi drzwiami. Jeżeli nie, to mechanizm taki można wykonać samodzielnie. Otwierana kabina to jednak podstawa, dlatego robiąc zakupy pamiętajmy o tej zalecie.

Cena modeli

Modele trucków są dosyć drogie i ich ceny mieszczą się w przedziale od 100 zł- 300 zł. Sama frajda z klejenia jest jednak nie oceniona!

modele ciężarówek

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s