Hobbystycznie o Modelarstwie, Modelach Plastikowych

Międzynarodowy Festiwal Plastikowych Modeli w Bytomiu

Tegoroczny kalendarz aż pęka w szwach, sądząc po ilości wystaw i konkursów organizowanych w naszym kraju w 2013 roku. Jest to nie lada gratka dla wszystkich miłośników modelarstwa, którzy bardzo chętnie odwiedzają tego typu imprezy. Jest to także oznaka rosnącego zainteresowania tym rodzajem hobby.

Przechodząc jednak do rzeczy śpieszymy donieść, że w Bytomiu odbyły się pokazy technik modelarskich, prelekcje oraz wystawy. Ochotników czekały także specjalne zajęcia, który przedstawiały sztukę modelarską od środka. Taka akademia cieszyła się dużym powodzeniem wśród młodzieży i dzieci.

X Międzynarodowy Festiwal Plastikowych Modeli Redukcyjnych trwał od 2 do 3 marca w bytomskiej Hali na Skarpie. Przez dwa dni, w godzinach przedpołudniowych można było śledzić poczynania doświadczonych modelarzy, którzy prezentowali swoje modele – niemal 1140 zarejestrowanych okazów, a wśród nich modele statków, kolejek elektrycznych, czołgów, samolotów i samochodów.modelarstwo
Można było także zobaczyć dioramy, czyli scenki modelarskie, które nie są jeszcze tak popularne jak modelarstwo redukcyjne, ale powoli gromadzą swoich sympatyków. Odnotowano 420 wystawców, co jest wielkim sukcesem dla organizatorów.

Krzysztof Moskwa, jeden z organizatorów podkreślał, że najbardziej satysfakcjonujący jest coraz większy udział młodzieży w tego typu przedsięwzięciach, ponieważ przy pomocy zabawy można poznać historię wojskowości naszego kraju. I chociaż modne są ostatnio elementy science fiction, to mimo wszystko nadal króluje klasyka i tradycyjne modelarstwo.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s