Hobbystycznie o Modelarstwie, Modelach Plastikowych

Modelarstwo okrętowe

add069dc2c

Tego na naszym blogu jeszcze nie było… a skoro idą święta nie zawadzi zarazić naszych czytelników kolejną, fascynującą odmianą modelarstwa. A mowa tutaj o modelarstwie okrętowym, czyli o wiernym odwzorowywaniu modeli okrętów, żaglowców, statków. Wśród swoich fanów znalazło prawdziwych zapaleńców, dzięki którym możemy składać modele okrętów nie tylko w wydaniach kartonowych czy plastikowych. W ofercie wielu sklepów modelarskich znajdziemy także modele żywiczne, redukcyjne, zdalnie sterowane czy też mikromodele. Przekrój przez produkty jest na tyle szeroki, że nawet początkujący modelarz znajdzie coś dla siebie i będzie mógł spróbować swoich sił w tej dziedzinie.

Prawdziwi pasjonaci odzwierciedlają modele okrętów z najdrobniejszymi detalami, sugerując się w swoich pracach planami projektowymi czy wiernymi zdjęciami. Dzięki temu stworzone przez nich modele są wiernymi kopiami oryginałów i z powodzeniem stanowią ozdobę niejednego gabinetu czy salonu. Wszystkich zainteresowanych tematem odsyłamy do miesięczników zajmujących się rozpowszechnianiem modelarstwa okrętowego. Koszt takiego wydawnictwa to około 20 zł, często zawierają także model lub jego fragment do składania.

A tak na marginesie, rozejrzyjmy się wokoło i pomyślmy o naszych znajomych, którzy nie koniecznie muszą mieć wielki talent artystyczny. Święta to świetna okazja by zarazić kogoś fajnym hobby, pokazać mu kilka technik i podarować w prezencie model do składania. Nie jednego z nas coś takiego zachęciło do dalszych poszukiwań i rozszerzania naszych pasji. Zatem jeżeli nie macie pomysłu na prezent, a wśród nas jest ktoś kto mógłby polubić modelarstwo, nie wahajmy się. Podarujmy mu jego pierwszy model, niech będzie to wyzwanie, które być może powiększy modelarską brać. Powodzenia!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s