Hobbystycznie o Modelarstwie, Modelach Plastikowych

Co się wydarzy w pierwszym kwartale 2012 roku?

Pierwszy miesiąc nowego roku minął niepostrzeżenie. O tym, że jeszcze wciąż mamy zimę przypominają srogie mrozy i poranna ciemność. I chociaż warunki wydają się być trudne, nic nie stoi na przeszkodzie by planować turnieje, zjazdy, nowości wydawnicze czy też akcesoryjne. Właśnie takim nowinkom poświęcony będzie dzisiejszy post.

Humbrol, ceniona brytyjska firma,istniejąca niemal od wieku, już od 50 lat tworzy produkty wykorzystywane w modelowaniu. Są to przede wszystkim farby, ale asortyment tego koncernu z roku na rok się rozszerza. W 2012 zamierzają oni wprowadzić na rynek farby fluorescencyjne, które zadowolą prawdziwych profesjonalistów. W ich ofercie znajdziemy również farby tęczowe, które będą zmieniać barwę pod wpływem odpowiednio padającego światła. Humbrol zainwestował także w produkcje specjalnych proszków, które rozproszone w specjalny sposób nadadzą naszym modelom realizmu i z powodzeniem będą imitować brud, piasek, rdzę, błoto, kurz itd. Tradycyjne kolekcje farb zostaną wzbogacone wieloma nowymi kolorami. Tyczy się to zarówno matowych jak i połyskliwych odcieni. Rodzina akcesoriów także się powiększy. Nowymi dziećmi angielskiej firmy są profesjonalne pędzle do malowania oraz maty ułatwiające krojenie.

XIX Międzynarodowy Festiwal Plastikowych Modeli Redukcyjnych rozpocznie się 25 lutego, potrwa dwa dni. Impreza odbywa się w Bytomiu. Konkurs ma charakter otwarty. W pierwszym dniu modele będą przyjmowane do oceny. Może wystartować każdy modelarz, bez względu na wiek czy zrzeszenie. Co do prezentowanego modelu regulamin kreuje dwie wytyczne: musi być on wykonany z tworzywa sztucznego lub metalu oraz nie mógł otrzymać żadnego innego wyróżnienia w latach poprzednich. Sponsorem nagród jest Oficyna Wydawnicza KAGERO.

Mamy nadzieję, że już niebawem będziemy mieli przyjemność donieść o innych, równie obiecujących nowinkach ze świata modelarzy.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s