Hobbystycznie o Modelarstwie, Modelach Plastikowych

Model RC

Remotely Controlled to jeden z wielu działów modelarstwa. Obserwatorzy lub początkujące osoby w dziedzinie modelarstwie często skrót RC błędnie odczytują jako nazwę firmy produkującej modele bądź też rodzaj zabawki. Nic bardziej mylnego, remotely controlled to model, które są sterowane zdalnie za pomocą fal radiowych lub podczerwieni.

Standardowo modele RC pracują bez konieczności ładowania około 15 minut i to właśnie ten czas jest uznawany za standardowy. Jeżeli model obciążony jest dodatkowymi elementami np. kamerką, czas ten może ulec skróceniu. Po wyładowaniu się akumulatorek można naładować i ponownie użytkować sprzęt. Trzeba jednak liczyć się z potrzebnym na to czasem. Posiadając środki finansowe można pokusić się na dokupienie większego akumulatorka, czas ładowania jednak się wydłuży. Zabawki zdalnie sterowane mogą chodzić na pełnych obrotach około jednej godziny. Dobrą wiadomością jest jednak fakt, że na rynku pojawiły się szybkie ładowarki, które skracają czas oczekiwania na kolejną partię zabawy.

Bardzo często młodzi modelarze zastanawiają się czy powinni formować akumulatory w nowych sprzętach. Nie ma uniwersalnej odpowiedzi ponieważ wszystko zależy od rodzaju zakupionej baterii. Jeśli posiadamy zestaw LiPo lub NiMh nie musimy martwić się marnotrawieniem czasu na ładowanie. W przypadku wyżej wymienionych sprzętów należy jednak pamiętać, by nigdy nie doprowadzić do całkowitego, głębokiego rozładowania baterii. Akumulatory NiCd posiadają efekt pamięci i przed każdym ładowaniem należy doszczętnie je rozładować, można do tego celu użyć rozładowywarki.

Przed okresem świątecznym sklepy modelarskie prześcigają się w organizowaniu promocji. W zależności od posiadanego budżetu model RC można nabyć już za kilkadziesiąt złotych. Jeżeli jednak możemy poświęcić więcej środków warto zainwestować w model z pakietem tuningu lub części zapasowych. Wybierając model należy zastanowić się również po jakim podłożu ma się przemieszczać nasza maszyna oraz jakie osiągi byłyby dla nas satysfakcjonujące. Owocnych łowów.

Ciekawa informacja dla prawdziwych fanów modeli RC – lądowanie na ścianie pionowej jest już możliwe!

 

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s