Hobbystycznie o Modelarstwie, Modelach Plastikowych

W modelarstwie się dzieje… Okręgowa Wystawa Modelarstwa w Kaliszu

Tak to już jest na tym świecie, że moda na stare rzeczy wraca. Dzieje się tak z ubraniami, akcesoriami, samochodami, sposobami na spędzanie wolnego czasu…Vintage wraca do łask i nikt nie stara się już ukryć, że to co było trendy w zamierzchłych czasach teraz przeżywa prawdziwy renesans. Dla wszystkich tych, którze powoli przestają cieszyć się internetem czy bogatą ofertą telewizji cyfrowwj coraz bardziej atrakcyjne wydaje się granie w szachy, spacerowanie czy też sklejanie modeli. I chociaż ta ostatnia dziedzina od zawsze miała swoich wiernych fanów, teraz przeżywa obelżenie, ku uciesze prawdziwych koneserów uprawiania tego hobby. Szczególnie radosnym zjawiskiem jest pęd młodzieży do konstruowania swoich pierwszych modeli, szczery zapał i nie zrażanie się porażkami. Z rozpoczęciem nowego roku szkolnego w wielu placówkach otwarto szkółki modelarskie i założono koła hobbistyczne, które będą parać się tą sztuką.

Dla przyszłych modelarskich zapaleńców mamy dobrą wiadomość: pragniemy ogłosić, że już niedługo, a dokładnie w weekend 10/11 września odbędzie się 3 Okręgowa Wystawa Modelarska w Kaliszu, na której zaprezentują swoje modele prawdziwi pasjonaci. Wśród wystawionych prac bedzie można obejrzeć ponad 100 arcydzieł modelarskich. To właśnie w Kaliszu zgromadzi się grono ponad 40 modelarzy, którzy swoją pasją i zaangażowaniem będą zarażać wszystkich obecnych. Organizatorzy zapewniają  świetną zabawę, występy i pokazy modeli ruchomych, możliwość skorzystania z symulatora lotu oraz dokładnego obejrzenia modeli. Dodatkową atrakcją będzie możliwość obejrzenia szybowca z Aeroklubu Ostrowskiego oraz szereg pokazów lotniczych RC i naziemnych na stadionie obok hali.

Wstęp na tę imprezę jest bezpłatny. Każdy uczestnik weekendowego spotkania będzie mógł oddać głos na najlepszy jego zdaniem model. Do wyboru będą modele aut, samolotów, makiety kolejek. Do ich twórców należeć będą między innymi: konińska grupa modelarzy RC, modelarnie z Kalisza i Turku, Klub Kolejowy Semafor, Forum Kolejowe “OK-Kolej”, Sekcja Modelarska Aeroklubu Ostrowskiego.

Impreza odbędzie się na na terenie OSRiR w Kaliszu. Dokładny program oraz plakat znajduje się tutaj:

plakat, wystawa, modelarski event,

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s